سامسونگ تعطیلی کسب‌و‌کار LCD خود را تا مارس ۲۰۲۱ به تعویق انداخت

شرکت سامسونگ الکترونیکس تصمیم گرفته است تا برنامه خود مبنی بر بستن و تعطیل کردن کسب و کار LCD خود را تا مارس ۲۰۲۱ میلادی به تعویق بی‌اندازد. این شرکت پیش از این قصد داشت تا فعالیت این تجارت را تا انتهای سال جاری میلادی پایان دهد.

دلیل تعویق بستن کسب و کار LCD این شرکت، ادامه تولید در کارخانه Asan تا حداقل سه ماه آینده خوانده شده است. بر اساس گزارش AndroidHeadlines، دلیل اصلی این تاخیر در برنامه‌های قبلی سامسونگ الکترونیکس، افزایش تقاضا برای پنل‌های LCD به موجب همه‌گیری ویروس کرونا محسوب می‌شود. با تشویق دولت‌های مختلف برای اجرای سیاست کار از خانه، بسیاری از کارکنان شرکت‌های خصوصی به صورت دورکاری در حال فعالیت هستند و به همین جهت، به استفاده از محصولات الکترونیک و سرگرمی‌های مرتبط روی آورده‌اند.

بنابر این گزارش، غول تکنولوژی کره جنوبی به کلیه شرکت‌های مرتبط در مورد تغییر برنامه‌های خود به واسطه تحولات اخیر اطلاع داده است. شایان ذکر است که شرکت سامسونگ، پنل‌های LCD خود را در کارخانه Asan در خانه خود (کره جنوبی) و همچنین کارخانه سوژو در چین تولید می‌کرده است. این شرکت در حال حاضر برای فروش کارخانه سوژو به یک شرکت چینی با نام CSOT به توافق رسیده و ظاهراً، برخی تجهیزات خود در کارخانه Asan را به یک شرکت چینی دیگر فروخته است.

همچنین گفته می‌شود که این کمپانی در حال مذاکره با دو شرکت چینی برای فروش دیگر تجهیزات باقی‌مانده خود است و امید دارد این مذاکره تا فوریه ۲۰۲۱ میلادی به توافق برسد و کسب و کار LCD خود را تا مارس همان سال تعطیل سازد. سامسونگ از اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی به تولید پنل‌های LCD مشغول است ولی قصد دارد به منظور تمرکز هرچه بیشتر روی تولید صفحه نمایش‌های OLED خط تولید این محصولات را ببند. پنل‌های OLED طی چند سال اخیر با افزایش تقاضا و محبوبیت زیادی روبرو شده‌اند.

منبع:تکفارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *